zkwp

"Gdyby shiba mogła powiedzieć
jedno jedyne słowo
byłoby to słowo ”MOJE!”.

Moje jedzenie!
Moje zabawki!
Mój dom!
Mój człowiek!
Mój świat!"

Hana Petrusowa hodowla del Monte de Haya, Czechy

Informacje

Shiby kochają dzieci - potrafią bardzo długo się z nimi bawić i często się zdarza, że to właśnie dziecko ze wszystkich domowników cieszy się w psa największym poważaniem. Najlepsze doświadczenia Amerykanie i Japończycy mają z grupą 12 i 13 letnich dzieci - właścicieli. Są już na tyle rozsądne, by wiedzieć jak należy postępować z psem i ustrzec się możliwego konfliktu ze światem dorosłych, są jednocześnie dostatecznie radosne i wesołe, lubią się bawić i doskonale rozumieją się z shibą.

Z mniejszymi dziećmi należy mieć się na baczności: jeśli są bardzo ruchliwe i hałaśliwe- wrażliwa shiba (podobnie jak kot) schowa się w ciemnym kącie. Potrzebna tu jest mądra ingerencja dorosłych i wyjaśnienie dziecku, że pies potrzebuje spokoju i niekoniecznie kocha dzikie wrzaski.

Nasze shiby przepadają w zakątkach ogrodu i wychodzą dopiero wtedy, kiedy nadmiernie "aktywne" dzieci naszych znajomych znikają za bramą.

Dla dorosłych shiba jest niestrudzonym towarzyszem podczas wypraw i wycieczek oraz sympatycznym współtowarzyszem w chwilach odpoczynku.

Copyright © 2024 shiba.plProjekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe